Site Overlay

Jubileuszowa XV Konferencja kobiet

Jubileuszowe spotkanie odbyło się w sobotę 26 września w Filharmonii Gorzowskiej. Mimo strug deszczu, konferencja opatrzona mottem: ,,Unoszę Cię w myślach jak obłok”, wzbudziła spore zainteresowanie. Organizatorką wydarzenia była prezes fundacji „Czysta Woda”, pani Grażyna Wojciechowska. Patronat honorowy nad imprezą objęła marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, którą reprezentowała Joanna Malon oraz prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki.

Pan prezydent, jak i przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski zapewniali, że kobiety w ich życiu osobistym oraz w pracy, są inspirujące i niezastąpione. Jednak najwięcej o kobiecych zaletach mówiła, witająca wszystkich obecnych, pomysłodawczyni spotkania pani Grażyna Wojciechowska, akcentująca siłę, zaangażowanie i otwarte serca pań, które otrzymały wyróżnienia. W związku z Jubileuszem 30- lecia Samorządów 1990- 2020 zostały wręczone honorowe statuetki. Trafiły one w ręce niezwykłych kobiet zasłużonych dla społeczności, pracowitych i kochających drugiego człowieka, jak np. siostra Michaela Rak, która jest założycielką dziecięcego hospicjum w Wilnie.

Prowadzącymi spotkanie byli Sylwia Beech i Daniel Zieliński, a uświetnili je swymi występami artyści Centrum Edukacji Artystycznej Filharmonii Gorzowskiej, m.in. Aleksandra BogackaPajdzik– wokal, Dawid Pajdzik– instrumenty klawiszowe, Aleksander Lasek– instrumenty perkusyjne, Mateusz Żyłka– gitara basowa oraz Natalia Chmurczyk– ukulele. Z autorskimi kompozycjami zapoznała słuchających Julia Bury– stypendystka artystyczna Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Była także możliwość obejrzenia kolekcji sukien wieczorowych Natalii Ślizowskiej wraz z dodatkami kaletniczymi Rafała Rybickiego.

W bloku medycznym konferencji Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. reprezentował m.in. dr n. med. Tomasz Ozorowski- mikrobiolog, przewodniczący zespołu ds. zakażeń szpitalnych. Tematem jego wystąpienia był koronawirus, fakty i mity związane z pandemią. A jak pandemia wpłynęła na nas i jak zmieniła nasz życie, próbował przedstawić psycholog Krzysztof Łowigus. Ciekawym elementem był też krótki film ukazujący przygotowanie pacjenta do radioterapii, której ośrodek znajduje się już w gorzowskim szpitalu.

Wręczone zostały statuetki w kształcie serc dla wieloletnich przyjaciół Fundacji Anity Kucharskiej – Dziedzic, Violetty Legan – Karlickiej, Kamili Finster – Stankiewicz oraz Renaty Gabarkiewicz.

Jubileuszowa konferencja znów udowodniła niezwykłą aktywność kobiet w życiu publicznym i można ją podsumować słowami siostry Lauretty ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, dyrektorki Domu Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim, że ,,aby osiągnąć sukces, pierwsze co musisz zrobić, to zakochać się w ciężkiej pracy”.

Autor: mgr Marzanna Cendrowska

Statuetki zostały przyznane w 3 kategoriach

 1. Promocja Miasta, Polska, Świat
 1. Elżbieta Płonka
 2. Elżbieta Rafalska
 3. Krystyna Sibińska
 4. nadinsp.  Helena Michalak
 5. Siostra Michaela Rak
 6. Halina Kunicka
 7. Zofia Bednarz
 8. Alina Nowak
 9. Urszula Stolarska
 10. Małgorzata Domagała
 1. Samorządność, Nauka, Edukacja
 1. Krystyna Pławska
 2. Janina Cytlak
 3. Anna Mołodciak
 4. Bożena Popowska
 5. Izabela Jankowska
 6. Anna Czekirda
 7. Beata Orłowska
 8. Bogumiła Popkowska
 9. Wilhelmina Rother
 10. Alina Czubieniak
 1. Biznes, Kultura, Medycyna, Działalność Charytatywna i Społeczna
 1. Joanna Kasprzak- Perka
 2. Zofia Wiernicka
 3. Gabriela Wójcicka
 4. Krystyna Kamińska
 5. Anna Łaniewska
 6. Irena Sosińska- Małyszko
 7. Ewa Joniec
 8. Jolanta Staciwa
 9. Barbara Kaczmarek
 10. Grażyna Wojciechowska


Fot. Zbigniew Wójcik oraz Łukasz Kulczyński

Skip to content