Site Overlay

Świąteczne paczki 2018Wigilia dla Pionierów

Łzy wyruszenia i radość wspomnień – w piątek, 21 grudnia w gorzowskim urzędzie odbyła się wigilia dla Pionierów, Dzieci Wojny, wolontariuszy i partnerów fundacji „Czysta woda”, prowadzonej przez radną Grażynę Wojciechowską. O oprawę artystyczną, czyli kolędy i pastorałki zadbali uczniowie szkół, które współpracują z fundacją na co dzień.

Ponad 150 osób uczestniczyło w spotkaniu wigilijnym w sali sesyjnej Urzędu miasta. Wśród nich Pionierzy, Dzieci Wojny, ale również młodzież, czyli uczniowie współpracujący z fundacją „Czysta Woda” wraz z nauczycielami. Obecni byli również przedstawiciele instytucji społecznych, dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta, zaangażowani w pracę z potrzebującymi oraz prezes Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, Augustyn Wiernicki, wspólnie z którym spotkania wigilijne są szykowane co roku.

Spotkanie rozpoczęło się od występu uczniów. Śpiewane były kolędy i pastorałki. Najmłodsza solistka to Hania Sienkiewicz, 8 -letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 15. Jej występ oklakiwany był na stojąco.

Życzenia uczestnikom złożył prezydent miasta Jacek Wójciki oraz przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski.

Podobne spotkania, radna Grażyna Wojciechowska organizuje co roku, od pięciu lat. Tegoroczna uroczystość była jubileuszowa. W trudzie przygotowań radna nie jest sama. Pomagają młodzi wolontariusze z Zespołu Szkół Elektrycznych, Ekonomicznych, Muzycznych i z II LO w Gorzowie wraz z nauczycielami. Podczas tegorocznego spotkania uczniowie przygotowali oprawę muzyczną. Nie zabrakło tradycyjnych kolęd i pastorałek.

Uczestnicy spotkania wigilijnego otrzymali paczki świąteczne od Fundacji „Czysta Woda”, stanowiące formę wsparcia materialnego. Paczki można było przygotować dzięki wsparciu partnerów i sponsorów, m.in. firmy Silcare.

Uroczystość jest również okazją do podsumowania roku i działalności Fundacji „Czysta Woda” oraz podziękowaniem dla partnerów, sponsorów i wolontariuszy, wspierających fundację. 

Autor:Marta Liberkowska

Wydział promocji i Informacji
Urząd Miasta Gorzowa Wlkp.

Foto: Zbigniew Wójcik – BOLERO

Galerię zdjęć z całej uroczystości  można oglądać tutaj.Skip to content