Site Overlay

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej w Gorzowie Wlkp. 2016

W dniu 12.05.2016 r. z okazji

został zorganizowany ,,Słodki Tramwaj’’ w którym uczestniczyli:
1. Centrum Pielęgniarstwa i Opieki ,,Optima’’ s.c.  Bożena Kwiatek, Aldona Stańko, Maria Dobrzyńska i Katarzyna Wrotecka.
2.Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gorzowie Wlkp. z przewodniczącą  Martą Powchowicz, Anną Jankowską i pracownikami.
3. Lubuski Oddział NFZ z Zielonej Góry reprezentowały: Pani Katarzyna Przytuła i  Julita Kisielewska.
4.Zespół Szkół Elektrycznych z opiekunem Zuzanną Kuźmińską i wolontariuszami Rafałem Modzelanem oraz Sebastianem Hamerem.
5.Grażyna Wojciechowska –  Niezależna Radna Rady Miasta Gorzowa Wlkp., Prezes Fundacji ,,Czysta Woda’’ wraz z asystentem  Wojciechem Woźniakiem.
6.Miejski Zakład Komunikacji reprezentowali: motorniczy Tomasz Wiśniewski oraz prezenter ,,Słodkiego Tramwaju’’ Kazimierz Pawlaczyk.
Celem imprezy była promocja zawodu pielęgniarki i położnej oraz jak się ustrzec i zapobiegać cukrzycy. W trakcie przejazdu tramwaju przez ulice naszego miasta promowany był zdrowy styl życia, samobadanie piersi, badanie ciśnienia krwi oraz edukacja zdrowotna. Rozdawano również ulotki dotyczące badania piersi, chorób układu krążenia, informacji na temat dostępu do świadczeń zdrowotnych oraz cele i zadania  pielęgniarki i położnej. Przedstawiono również jak ważnym zawodem jest zawód pielęgniarki i położnej.
Fundacja Czysta Woda serdecznie dziękuje uczniom, dyrekcji oraz opiekunom wolontariuszy Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogrodniczych w Gorzowie Wlkp. za  pomoc i uczestnictwo
w zorganizowaniu  dekoracji i prezentacji ,,Słodkiego Tramwaju’’. Szczególne gratulacje
i podziękowania kierujemy dla  Centrum Pielęgniarstwa i Opieki ,,Optima’’ s.c., Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych
w Gorzowie Wlkp. wraz z przedstawicielami  NFZ za propozycje i zaproszenie realizacji  ww. projektu.
Pani Grażyna Wojciechowska – Niezależna Radna Rady Miasta Gorzowa Wlkp. dziękuje wszystkim uczestnikom projektu  za udział w propagowaniu zdrowia wśród mieszkańców naszego miasta.
Jacek Wójcicki – Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp.  wraz z Fundacją Czysta Woda zasponsorowali poczęstunek w postaci zdrowej żywności(z prywatnych środków finansowych).
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych  życzymy wszystkiego najlepszego Pielęgniarkom i Położnym w naszym mieście województwie i kraju.

Galerię zdjęć z całej uroczystości  można oglądać tutaj.

Skip to content