Site Overlay

VI Konferencja Młodzieży „Wakacje bez zagrożeń” 2018

Setki młodych gorzowian wzięło udział w VI Konferencji Młodzieży „Wakacje bez zagrożeń”. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży potencjalnych zagrożeń, związanych z wolnym, wakacyjnym czasem. 

W tym roku hasłem przewodnim konferencji był cytat Johanna Wolfganga von Goethego „Potykając się można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się”. Tematyka wykładów i prelekcji konferencji skupiła się na zagrożeniach ze strony narkotyków, dopalaczy i innych środków psychoaktywnych, ale także na umiejętności reagowania na przemoc oraz sposobie radzenia sobie z konsekwencjami prawnymi zachowania młodzieży.
Wydarzenie po raz kolejny przygotowane przez radną miasta i prezesa Fundacji „Czysta Woda” Grażynę Wojciechowską ma pokazać młodym ludziom jak uchronić się przed zagrożeniami w czasie letnich wakacji.
W konferencji w tym roku brali udział przedstawiciele nadburmistrza Frankfurtu nad Odrą, miasta partnerskiego Gorzowa. Z Niemiec przyjechały również dwa specjalistyczne wozy strażackie.
Wakacje bez zagrożeń
Konferencję otworzył prezydent miasta Jacek Wójcicki. – Bardzo dziękuję za zaangażowanie podczas przygotowania tego spotkania. Sądząc po liczbie obecnych tutaj młodych ludzi, wiem, że ryzyko nieszczęśliwego wypadku podczas wakacji znacznie zmniejszamy – zaznaczył i zaapelował o zachowanie zdrowego rozsądku, przy jednoczesnym korzystaniu z wolności, ale z głową.
Obecni na konferencji dyrektorzy i nauczyciele z gorzowskich szkół nie kryli zadowolenia. Ich zdaniem takie spotkanie i treści na nich przekazywane lepiej trafiają do wyobraźni młodych ludzi, niż suchy przekaz podczas szkolnej lekcji.
Specjalne pokazy przygotowali strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. Udzieli instruktażu w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, informowali jak się zachować gdy jesteśmy świadkiem wypadku, aż wreszcie co zrobić, gdy znajdziemy się w sytuacji zagrożenia.
To szósta edycja konferencji. Spotkanie odbyło w Filharmonii Gorzowskiej. Pokazy ratownictwa prowadzono na placu przed obiektem.
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji UM Gorzowa Wlkp.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020 oraz Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. i Fundację ,,Czysta Woda”.

Źródło: http://tvgorzow.pl/2018/06/11/zeby-wakacje-byly-bezpieczne/

Fot. Zbigniew Wójcik BOLERO

Galerię zdjęć z całej uroczystości  można oglądać tutaj.

Skip to content