Site Overlay

Solowa płyta Julii Bury

W Jazz Clubie pod Filarami odbyła się premiera solowej płyty młodej gorzowskiej wokalistki Julii Bury. Ta 20 letnia uzdolniona stypendystka Prezydenta Miasta ma na swoim koncie wiele sukcesów. Płytę wydała dzięki wsparciu Urzędu Miasta Gorzowa i Fundacji „Czysta Woda”.

Julia Bury znana jest gorzowskiej publiczności. Wiele razy wstęgowała podczas miejskich eventów i uroczystości, m.in. podczas sesji urodzinowej Miasta Gorzowa 2 lipca,  w ramach cyklu „Dobry wieczór Gorzów” czy inauguracji sezonu artystycznego w Filharmonii Gorzowskiej. Jej talent poznali również mieszkańcy Szczecina, Warszawy i innych miast, gdzie Julia miała swoje recitale.

– Wciąż się rozwijam, szukam inspiracji, a płyta od dawana była moim marzeniem. Udało się
i jestem bardzo wdzięczna wielu dobrym ludziom, którzy się do tego przyczynili – mówiła podczas premiery Julia. 

Praca nad płytą trwała wiele miesięcy. Nagrania odbywały się w „Studio Nagrań PSALM”
w Warszawie. Julia współpracowała m. in z Jakubem Mańkowskim, aranżerem i producentem muzycznym. Na płycie znalazły się m.in. utwory: „Żywa”, „Boso We Śnie” i „Tafla”.

Śpiew to największa pasja Julii, z którą nie rozstaje się od 10 roku życia. Jest laureatką wielu festiwali ogólnopolskich i wojewódzkich. Julia zagrała główną rolę w musicalu 'Alicja w Krainie Czarów’ , który był przedstawiany w Filharmonii Gorzowskiej.

 Fot. Bartłomiej Nowosielski

Skip to content