Site Overlay

Ostatnie pożegnanie dr Mariusza Króla

30.11.2020r.,  zmarł doktor Mariusz Król

Szanowny Panie Doktorze.

Zbyt szybko, nagle i niespodziewanie odszedł Pan.

Żadne słowa nie wyrażą tego co teraz czujemy. Jesteśmy wstrząśnięci.

Tak trudno uwierzyć w to że Pana nie ma.

Żegnając, dziękujemy za Pana obecność pośród nas, pracę, za wszelkie dobro.

Mariusz Król, lekarz psychiatra. Od zawsze związany z Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., w którym zaczął pracę 1982 r. Dobry, wrażliwy i oddany innym człowiek. Z niezwykłą umiejętnością słuchania i dzielenia się swoją wiedzą. Niemal od początku związany był również z Fundacją „Czysta Woda” i organizowanymi przez nią konferencjami kobiet i młodzieży.

Mariusz Król urodził się 8 lutego 1957 roku.  W 1981 r. ukończył Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie, a już w następnym roku rozpoczął pracę na oddziale psychiatrycznym gorzowskiego szpitala.

4 lata później – 19 maja 1986 r. uzyskał specjalizację I stopnia w dziedzinie psychiatrii. W listopadzie 1990 r. został pełniącym obowiązki ordynatora pododdziału detoksykacyjnego, a od 1 stycznia 1988 r. do 31 października 1990 r. był pełniącym obowiązki z-cy ordynatora oddziału psychiatrycznego. Pełnił też obowiązki ordynatora oddziału psychiatrycznego z pododdziałem detoksykacyjnym.

Od 1 sierpnia 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. był lekarzem naczelnym zespołu szpitalnego przy ul. Walczaka. Był też biegłym sądowym z dziedziny psychiatrii dla Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp.

W sumie w szpitalu w Gorzowie przepracował 38 lat.

Z wielkim smutkiem żegnamy dr Mariusza Króla, wspaniałego Człowieka, o którym nigdy nie zapomnimy. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się we wtorek 8 grudnia 2020 r. o godz. 11 w kaplicy „Products” przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wlkp.

Rodzinie i najbliższym najszczersze wyrazy współczucia składają:

Prezydent Miasta Jacek Wójcicki

Przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski

Radna Rady Miasta Grażyna Wojciechowska

Skip to content